Kas jāzina par ziedi "Evija"?

Padalīšos ar kādu senāku ierakstu no interneta dzīlēm no 2018.gada.  https://medicine.lv/raksti/kas-jazina-par-ziedi-evija-1c5be7f6c0

Jau kopš seniem laikiem cilvēkiem pazīstama efektīvā un universālā ziede "Evija" ādas kopšanai un dziedēšanai, kas nu jau atrodama teju katrā mājas aptieciņā. Pateicoties ziedes pārsteidzoši pozitīvajām īpašībām un iedarbībai, tā ir populāra ne tikai Latvijā – ziede "ceļo" pa visu pasauli. Anglija, Īrija, Norvēģija, Zviedrija, Gruzija, Izraēla, Francija, Spānija, Krievija, ASV – tās ir tikai dažas no apzinātajām valstīm, uz kurām ziede tikusi aizvesta vai nosūtīta. 

Ziedes "Evija" pirmsākumi

Pirmajos rakstiskajos avotos ziede tika pieminēta jau 1768. gadā, taču ar nosaukumu Ziede "Evija" – apdegumu un brūču ārstēšanai tika reģistrēta 1981. gadā, kad pēc Edgara Riņķa – ziedes izstrādātāja, pieteikuma PSRS Izgudrojumu un autortiesību institūts piešķīra tai autorapliecību, atzīstot ziedi "Evija" par izgudrojumu. Savukārt 1994. gadā Latvijas Republikas Patentu valde patentu pārreģistrēja, nosakot tā darbības termiņu līdz 2001. gada 22. jūnijam. 

Sākotnēji ziede tika izmantota mājlopu ārstēšanai – pret iekaisumiem un sacietējumiem, kā arī, lai palīdzētu govīm atkopties pēc dzemdībām. Dziedējot ar Evijas ziedi mājlopus, saimnieces arī pašas sajuta tās iedarbību un sāka lietot arī savām un ģimenes vajadzībām – apdegumu, applaucējumu un citu brūču kopšanai, ātrākai dzīšanai, kā arī iekaisumu un sāpju mazināšanai. 

Lai pārliecinātos par ziedes brīnumaino iedarbību, laika posmā no 1977. līdz 1988. gadam Traumatoloģijas un ortopēdijas institūtā tika veikti klīniskie pētījumi, kas apstiprināja ziedes dziednieciskās īpašības. Par šī brīnumlīdzekļa efektivitāti liecina arī daudzās ziedes lietotāju, kā arī ārstu pozitīvās atsauksmes. 

Ziede "Evija" ir gatavota pēc senas receptes un ir mantojums no paaudzes paaudzē. Savas dzīves laikā Edgars Riņķis pastāvīgi pētījis ziedes sastāvdaļu īpašības un uzlabojis tās formulu, padarot to efektīvāku un universālāku visdažādāko kaišu dziedēšanai. Kopš laika, kad Edgara Riņķa ziede tika atzīta par izgudrojumu un saņēma autorapliecību, ap to ir vijušies daudzi skandāli – izgudrojuma piesavināšanās, neskaitāmi tiesu darbi, taču, neskatoties uz to, Edgars Riņķis vēl līdz šai dienai ir zināms kā ziedes vienīgais un likumīgais izgudrotājs. Šobrīd Edgara Riņķa mūža darbu turpina viņa bērni – Evija un Gints Riņķi. 

Ziedes "Evija" veidi un iedarbība

Ziedes "Evija" sastāvā ietilpst dabīgas sastāvdaļas, kas ievāktas un apstrādātas Latvijā – cūku tauki, egļu sveķi, sviests un bišu vasks. Pierādīts, ka katra sastāvdaļa atsevišķi sniedz efektīvu iedarbību ādas kopšanā, taču, apvienojot vienā kompozīcijā, tās viena otru papildina, nodrošinot vēl labāku un ātrāku efektu. Tā kā produkta sastāvā esošajiem sveķiem un bišu vaskam piemīt lieliskas konservantu īpašības, ziedei nav pievienoti papildu stabilizatori, E vielas, konservanti, kā arī citas ķīmiskas vielas, kas var izraisīt ādas kairinājumus vai alerģiju. Ziede veidota no cilvēka organismam atpazīstamām vielām, tāpēc tās rezultāti ir acīmredzami – par to liecina gan daudzās ziedes lietotāju atsauksmes, rekomendācijas draugiem un tuviniekiem un atkārtota ziedes iegādāšanās.

Evijas Riņķes uzņēmuma  SIA "Almevia" piedāvājumā pieejami trīs "Evijas" ziedes veidi:

• Klasiskā jeb oriģinālā ziede "Evija" ādas un gļotādas kopšanai. Cūku tauki, sveķi, sviests un bišu vasks tās sastāvā nodrošina antiseptisku, dziedējošu iedarbību pat smagu termisku un ķīmisku apdegumu, apsaldējumu un dažādu brūču gadījumos. Lietojot šo ziedi, tiek mazinātas sāpes un paātrināta brūču dzīšana, neatstājot rētas. Arī pats Edgars Riņķis savulaik pārliecinājies par ziedes iedarbību, triju nedēļu laikā sadziedējot smagus sērskābes radītus ādas apdegumus. 

Ziedes unikālās īpašības padara to efektīvu arī bronhīta un elpceļu iekaisumu ārstēšanai, cīņā pret sēnīti, vēnu  iekaisuma mazināšanai, kā arī locītavu sāpju atvieglošanai. Tāpat klasiskā ziede "Evija" ir lielisks masāžas un ādas kopšanas līdzeklis, kas novērš sausas ādas veidošanos, piemēram, pēc sauļošanās, atjauno ādas elastību un nodrošina ādas aizsargfunkcijas. Ziedi var izmantot ne tikai savām vajadzībām, bet arī mājdzīvniekiem, lai koptu dažādus ievainojumus un iekaisumus, paātrinot dzīvnieciņa atveseļošanos.

• Ziede "Evija" ar stēvijas ekstraktu noderēs gadījumos, kad jādziedē tagad un tūlīt, piemēram, ja radušās brūces uz atklātām ķermeņa daļām, kā arī herpes vīrusu ārstēšanā. Sastāvā esošais stēvijas ekstrakts ar antibakteriālu un tonizējošu iedarbību paātrina brūču dzīšanas procesu, atjauno ādu un mazina iekaisuma procesus. 

• Veģetārā ziede "Evija" ar Ziemeļu olīveļļu. Klasiskajā ziedē esošie cūku tauki ir aizstāti ar Ziemeļu olīveļļu jeb rapšu eļļu, neietekmējot ziedes vērtīgās īpašības un nodrošinot tādu pašu efektu kā klasiskā ziede "Evija". Tāpēc to droši var lietot arī veģetārieši, musulmaņi, adventisti.  

Latvijas simtgadi atzīmējot, patērētājiem ir pieejams jauns Evijas ziedes veids (ierobežotā daudzumā) ar divām pievienotām īpašām sastāvdaļām. Šī mērķa īstenošanai sociālajā tīklā Facebook tika organizēts konkurss sadarbībā ar "Veiksmīgs uzņēmējs Latvijā", kurā lietotāji tika iesaistīti jaunās ziedes receptes radīšanā.

Ziedes "Evija" ieteicamais derīguma termiņš (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem nr. 354) ir divi gadi. Taču, kā tika secināts klīniskajos pētījumos, ziede savu dziedējošo un kopjošo iedarbību saglabā vairāk nekā astoņus gadus no izgatavošanas. Bijuši pat gadījumi, kad atrasta vairāk nekā 25 gadus sena ziede, kas saglabājusi to pašu smaržu, konsistenci un iedarbību. 

Ar vienu ziedes iepakojumu pietiek ļoti ilgam laikam – kā novērots, vienai ģimenei gadā vidēji pietiek ar 100–500 mililitriem ziedes. Savukārt, ja ziede tiek lietota lauksaimniecībā mājdzīvnieku ārstēšanai – ar 1,5 līdz diviem litriem ziedes. 

Kā nekļūdīties un iegādāties īsto ziedi "Evija"? 

Latvijas un Lietuvas tirgū ir pieejamas vairākas ziedes "Evija" variācijas – ražotāji iekļauj ziedes nosaukumā vārdu Evija, tādējādi maldinot patērētājus, kas ir pārliecināti, ka iegādājušies īsto produktu. Šo ziežu-pakaļdarinājumu sastāvā iekļauti tie paši četri pamatelementi, kas ir oriģinālajā ziedē, taču savādākās proporcijās un ar dažādām pievienotām papildu sastāvdaļām. Visos pakaļdarinājumos var manīt to būtisko atšķirību, ja netiek ievērota stingra pagatavošanas secība un tehnoloģija, ko izstrādāja Edgars Riņķis. "Tas bija mana tēva mūža darbs," uzsver Evija Riņķe.

Tāpat interneta vidē izplatījusies viltus ziņa no kādas dziednieces, kas apgalvo, ka īstās Evijas ziedes sastāvā ietilpst zosu, nevis cūku tauki. Kā skaidro Evija Riņķe, tas ir klajš autortiesību pārkāpums un pircēju tīša maldināšana. "Nekad ziedes sastāvā kā pamatkomponents nav izmantoti zosu tauki. Tā ir ne vien  dārga un sezonāli iegūstama izejviela, bet arī, kā liecina dažādi novērojumi, bieži izraisa alerģiskas reakcijas," uzsver Evija.

Lai pasargātu pircējus no maldināšanas, Evija Riņķe aicina:" Ja vēlaties iegādāties mana tēva Edgara Riņķa oriģinālās ziedes kopiju ziedei ‘’Evija’’, meklējiet to pie mums – šī mantojuma glabātājiem un tēva darba turpinātājiem – Evijas Riņķes vai Ginta Riņķa." Tāpat Evija informē, ka ziedi ar nosaukumu "Evija" iespējams iegādāties arī SIA "Almevia" sadarbības partneru tirdzniecības vietās un interneta veikalos. 

"Lai izvairītos no pakaļdarinājumiem, vienmēr pārbaudiet, kurš ir ziedes ražotājs," brīdina Evija. "Arī tad, ja mainīsies ziedes iepakojums, etiķete, noformējums – ziedes "Evija" saturs, kvalitāte un pagatavošanas tehnoloģija vienmēr paliks nemainīga, tāda, kādu to sākotnēji radījis mans tēvs Edgars Riņķis."

Apskatīt citus rakstus